Charita chce pořídit ze sbírky generátory k nouzové výrobě elektřiny. 

Arcidiecézní charita Olomouc (ACHO) vyhlásila sbírku pro Ukrajinu, z výtěžku chce pořídit generátory k nouzové výrobě elektřiny. 

Reaguje tak na současnou kritickou situaci v této zemi způsobenou agresí ruské armády, která soustavně ničí ukrajinskou infrastrukturu.

S prosbou o pomoc se charita obrací nejen na veřejnost, ale také na firmy. Poukazuje na to, že s přicházející zimou mohou dlouhodobé výpadky elektřiny na Ukrajině přerůst v humanitární katastrofu.

„Jménem trpících lidí prosíme naše spoluobčany o jakýkoli finanční dar. Obracíme se také na firmy ke sponzorství nákupu i silnějších typů generátorů, které mohou zabezpečit provoz menších či středních zařízení, škol a školek, domovů pro seniory nebo zdravotnických zařízení. Na Ukrajině smysluplně využijí jakoukoli kapacitu,“ uvedl ke sbírce ředitel ACHO Václav Keprt.

Pomoc Ukrajině je možné podpořit finančním darem a to několika způsoby:

a) sbírkové konto Arcidiecézní charity Olomouc: číslo účtu: 4030207 / 0100 (odkaz na QR CODE) nebo lze přispět v hotovosti do kasičky v našem sídle na adrese Olomouc, Křížkovského 6 (v pracovní dny 7 – 15 hod.). Dárci naši sbírku podpořili částkou 1 728 867,58 Kč. Děkujeme.

b) Charita Česká republika (jíž jsme také součástí) vyhlásila veřejnou sbírku – informace o sbírce ZDE její výsledky ZDE

Vyskytne-li se v rámci pomoci Ukrajině nebo pomoci uprchlíkům nějaká potřeba vyžadující finanční podporu, snažíme se najít příslušné zdroje.

Kontaktní osobou pro veřejnou sbírku a finance spojené s pomocí je Jitka Dobrovítovská, tel: 581 115 211, email: finance.ua@acho.charita.cz

Autor admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ruské rakety dopadají na Ukrajinu!

V Kyjevě poprvé sněžilo. Zima změní podmínky bojů!