Medveděv v souvislosti s invazí na Ukrajinu uvedl, že jeho konečným cílem je zastavit „nejvyššího vládce pekla“.

Bývalý prezident Dmitrij Medveděv v souvislosti s invazí na Ukrajinu uvedl, že Rusko válčí proti „umírajícímu světu“ s jeho „nemravnými zvyky“ a že jeho konečným cílem je zastavit „nejvyššího vládce pekla“.

O koho konkrétně se podle něj jedná, neupřesnil, uvedl deník Kommersant. „Máme schopnost poslat všechny nepřátele do pekelného ohně, ale to není náš úkol,“ napsal Medveděv v příspěvku Proč je naše věc správná, který publikoval u příležitosti dnešního Dne národní jednoty. 

„Nasloucháme Stvořitelovým slovům v našich srdcích a řídíme se jimi. Tato slova nám dávají náš posvátný cíl. Cílem je zastavit nejvyššího vládce pekla, ať už se jmenuje jakkoliv – Satan, Lucifer nebo Iblís. Jeho cílem je totiž záhuba,“ dodal.

Dmitrij Anatoljevič Medveděv je ruský politik a podnikatel. Od ledna 2020 působí jako místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace. Od dubna 2012 je předsedou vládní strany Jednotné Rusko. Dříve zastával mezi lety 2012 až 2020 post předsedy vlády Ruské federace a v letech 2008–2012 působil ve funkci prezidenta.

Jako místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace podpořil Dmitrij Medveděv rozhodnutí prezidenta Vladimira Putina o uznání Luhanské lidové republiky a Doněcké lidové republiky.

Když v reakci na uznání separatistických republik německá vláda 22. února oznámila zastavení projektu plynovodu Nord Stream 2, Medveděv na svém twitterovém účtu reagoval: „Vítejte v novém světě, kde Evropané velmi brzy zaplatí 2000 eur za tisíc kubíků zemního plynu!“

Autor admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rusové a Ukrajinci spolu v Praze jednali o míru

Rusko nechce s Ukrajinou vyjednávat o ukončení války