Ruská armáda dodržuje dočasné příměří

Ruská armáda dodržuje dočasné příměří vyhlášené na frontové linii na Ukrajině kvůli pravoslavným Vánocům a ukrajinská armáda ruské pozice ostřeluje, uvedlo dnes ruské ministerstvo obrany.

Podle britské rozvědky ale i ruská armáda pokračuje v bojích. Jednostranné příměří vyhlášené Ruskem má skončit dnes o půlnoci (22:00 SEČ).

„I přes dělostřelecké ostřelování ruských pozic ozbrojenými silami Ukrajiny budou ruská vojska pokračovat v dodržování vyhlášeného režimu příměří až do dnešních 24:00,“ řekl mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov podle agentury Interfax.

Podle něj ruská armáda jen zneškodnila střely vypálené ukrajinskými silami. Konašenkov rovněž obvinil Ukrajince, že ostřelovali i oblasti s civilisty.

Ruský prezident Vladimir Putin se letos nepřipojil k ostatním věřícím na veřejně konanou vánoční mši. V kremelské katedrále se v pátek konala pravoslavná vánoční bohoslužba pouze pro něj.

„Osamělý Putin vylezl z bunkru a stojí v chrámu Zvěstování v Moskevském kremlu,“ píše o pravoslavný Štědrý večer kanál Nexta.

Autor admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Putin nařídil zastavit palbu na pravoslavné Vánoce!

Podle Zemana může Čína sehrát významnou úlohu při ukončení války!