Ruské bombardování poškodilo hráz přehrady u města Kryvyj Rih

ruský raketový systém Uragan | Foto: EYEPRESS Images | Zdroj: Reuters

Zástupce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Kyrylo Tymošenko uvedl, že Rusko vypálilo na Kryvyj Rih osm střel s plochou dráhou letu. 

Podle agentury Unian ruský útok poškodil hráz Karačunivské přehrady, následkem čehož stoupla hladina řeky Inhulec protékající městem. 

Internetové noviny Moscow Times napsaly, že voda je po poškození přehrady i v ulicích Kryvého Rihu. Také podle informačního kanálu Ukrajina Sejčas voda začíná zaplavovat domy ve městě.

„Hladina řeky Inhulec se mění každou hodinu,“ uvedl Kyrylo Tymošenko. Riziko, že by mohly být zaplaveny, se podle něj týká centra města a jedné další čtvrti. „Je to výzva pro nás všechny, ale situace je pod kontrolou. Všichni pracují na tom, aby byla tato hrozba co nejrychleji eliminována,“ dodal na Telegramu.

„Teroristický stát pokračuje ve válce proti civilistům. Tentokrát to jsou raketové údery na vodní díla a pokus zaplavit Kryvyj Rih,“ uvedl Zelenskyj na sociální síti telegram.

Mnozí komentátoři si povšimlii, že útok na Kryvyj Rih patrně není náhoda. Město je rodištěm ukrajinského prezidenta Zelenského.

Autor admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ukrajinská armáda od začátku září dobyla zpět 6 000 km² svého území!

Británie bude Ukrajině poskytovat vojenskou pomoc do té doby, než Kyjev vyhraje válku