Británie bude Ukrajině poskytovat vojenskou pomoc do té doby, než Kyjev vyhraje válku

Británie bude dále poskytovat Ukrajině vojenskou pomoc, slíbila Trussová v OSN. Uvedla také, že ekonomická síla demokratických států může pomoci potlačit autoritářství.

„V tomto kritickém okamžiku konfliktu slibuji, že zachováme nebo zvýšíme naši vojenskou podporu Ukrajině na tak dlouho, jak to bude nutné (…). Nepřestaneme v tom, dokud Ukrajina nezvítězí,“ řekla Trussová.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vystoupil ve videoprojevu na zasedání Valného shromáždění OSN. Světové lídry vyzval, aby Rusku odebrali hlasovací právo v mezinárodních institucích i možnost práva veta v Radě bezpečnosti OSN. Agresory je třeba potrestat a izolovat, řekl.

Ruský prezident Vladimir Putin ohlásil včera ráno částečnou mobilizaci. Podpořil také konání referend o připojení k Rusku v Moskvou okupovaných či ovládaných částech ukrajinského území.

Podle Trussové se tak „snaží ospravedlnit své katastrofální selhání“ na Ukrajině. „Tohle nebude fungovat. Mezinárodní aliance je silná, Ukrajina je silná,“ řekl britská premiérka.

Trussová dále přislíbila, že „Británie bude do roku 2030 vynakládat tři procenta svého hrubého domácího produktu na obranu, čímž si v Evropě jako bezpečnostní aktér zachová vedoucí postavení“.

Autor admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ruské bombardování poškodilo hráz přehrady u města Kryvyj Rih

Na okupovaných územích začala referenda o připojení k Rusku.